БЄЛЄВЦЕВА В.В., Міграційний режим перебування іноземних громадян і осіб без громадянства на території України: стан і перспективи (ст. 167-171)

DOI: 

https://doi.org/10.37750/2616-6798.2019.2(29).249385

УДК 342.1

Бєлєвцева В.В.,
доктор юридичних наук, старший науковий співробітник,
завідувач наукової лабораторії права міжнародної безпеки та протидії злочинам проти миру і безпеки людства НДІ інформатики і права НАПрН України
 
 
Анотація. У статті на основі аналізу поняття, змісту і сутності міграційного режиму перебування іноземних громадян і осіб без громадянства на території України і його основних елементів доводиться необхідність розробки і ухвалення закону “Про міграційну політику України”.
Ключові слова: міграційне право, міграційний режим, іноземний громадянин, міграційний процес, державне регулювання, міграційна політика.
Summary. The article proves the necessity of development and passing an act the migratory policy of Ukraine based on analysis of concept, content and essence of the migratory mode of stay of foreign citizens and persons without citizenship on territory of Ukraine and its basic elements.
Keywords: migratory right, migratory regime, foreign citizen, migratory process, government control, migratory policy.
Аннотация. В статье на основе анализа понятия, содержания и природы миграционного режима пребывания иностранных граждан и лиц без гражданства на территории Украины и его основных элементов обосновывается необходимость разработки и принятия закона “О миграционной политике Украины”.
Ключевые слова: миграционное право, миграционный режим, иностранный гражданин, миграционный процесс, государственное регулирование, миграционная политика.
 
 
      Постановка проблеми. Проголошені Президентом України у Стратегії міграційної політики України на період до 2025 року цілі щодо сприяння легальній міграції в Україну, узгодженій із соціальною політикою та економічним розвитком держави та забезпечення успішної інтеграції іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, в українське суспільство; забезпечення іноземцям та особам без громадянства, які звернулися до відповідного органу міграційної служби із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, можливість розгляду їх заяв про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, за допомогою ефективної і справедливої процедури [1], спонукало до необхідності дослідження такої важливої форми державного регулювання міграційних відносин, як міграційний режим перебування іноземних громадян і осіб без громадянства на території України. Його вивчення проводилося і проводиться традиційно в рамках адміністративного права...
 

 

Видання НДІІП