Науково-практична конференція на тему: «Деструктивна пропаганда: шляхи протидії та проблеми відповідальності»

21 травня 2015 року Науково-дослідним інститутом інформатики і права Національної академії правових наук України разом з Навчально-науковим центром інформаційного права та правових питань інформаційних технологій ФСП Національного технічного університету України  «Київський політехнічний інститут» та Національним інститутом стратегічних досліджень було проведено науково-практичну конференцію на тему: «Деструктивна пропаганда: шляхи протидії та проблеми відповідальності».

Розпочали конференцію та виступили з доповіддю декан факультету соціології і права  Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Анатолій Мельниченко, заступник міністра - керівник апарату Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Пилипчук, та завідувач відділу Національного інституту стратегічних досліджень Дмитро Дубов.

Модераторами конференції були професор В. Пилипчук та професор М. Ожеван.

У роботі конференції взяли участь представники центральних органів виконавчої влади України, Національної академії правових наук України, Національного інституту стратегічних досліджень, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» та інших вищих навчальних закладів, громадських організацій України та засобів масової інформації. Активну участь у роботі конференції взяли співробітники Інституту:  Савінова Н.А., Бєляков К.І., Фурашев В.М., Корж І.Ф., Цимбалюк В.С. та ін.

У ході конференції було розглянуто низку актуальних питань, пов’язаних із деструктивною пропагандою, яка на сьогодні є вкрай важливою проблемою не лише в Україні, а й у світі загалом. Учасники заходу розглянули сутність, зміст та направленість дії пропаганди, особливості правового регулювання суспільних відносин в умовах її дії, а також заходи запобігання негативним інформаційно-психологічним впливам на індивідуальну та суспільну свідомість. Зокрема, було розглянуто проблемні аспекти інформаційної безпеки людини, її інформаційної віктимності в умовах пропаганди та інформаційної агресії, а також юридичної відповідальності за правопорушення в інформаційній сфері.

Під час дискусії було обговорено та запропоновано шляхи удосконалення законодавства України в інформаційній сфері з врахуванням міжнародної практики.

По закінченні роботи було підбито підсумки.

Матеріали конференції плануються до опублікування.

Видання НДІІП