© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 342:366.63
А.M. НОВИЦЬКИЙ, П.С. РІППА, |
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник, начальник відділу НДЦ з проблем оподаткування Національного університету ДПС України фахівець з наукової діяльності відділу дослідження проблем протидії податковим правопорушенням НДЦ з проблем оподаткування Національного університету ДПС України |
||
Науково-технічні досягнення сьогодення надають можливість як ніколи максимально швидко отримувати необхідну інформацію, обробляти її та виражати свої думки. Це є досить позитивним моментом, який стимулює наукову та творчу діяльність фахівців і заощаджує час. Раніше джерелом знань були бібліотеки, архіви, рукописи, кожне з яких мало свої недоліки у застосуванні. Як і будь-яке явище чи річ, інформація також проходить свою ланку еволюції та трансформацію. Змінювалася її форма, цінність, обсяги, але завжди залишався дух новизни, що і робить її унікальним товаром особливого виду. Змінився і спосіб її подачі, який максимально спрощує процес розміщення свіжих відомостей. У цьому контексті Інтернет фактично є новим суспільним простором новин із своїми законами та звичаями, із великою кількістю Інтернет-блогів, веб-відображень реально існуючих ЗМІ (далі - ЗМІ), незалежних Інтернет-видань.
Метою дослідження є оцінка правового забезпечення інформаційних відносин щодо Інтернет-середовища та формування пропозицій до існуючих нормативно-правових актів, що регулюють діяльність ЗМІ.
Проблеми, пов'язані з правовим забезпеченням діяльності ЗМІ в Інтернеті, досліджували такі вчені, як: К. Афанасьєва, Г. Усатий, О. Швець, Т. Шевченко та ін. Їх думки різняться стосовно питань обов'язковості та добровільності реєстрації таких видань, що обумовлюється рядом причин і можливих наслідків.
Актуальність дослідження полягає у визначенні сучасного правового становища мережних ЗМІ, регулюванні їх діяльності та встановленні суб'єктності учасників правовідносин. Необхідним є визначитися з поняттям "засоби масової інформації, що здійснюють свою діяльність за допомогою мережі Інтернет". Крім того, невизначеним є статус працівників електронного Інтернет-видання.
Для аналізу ситуації необхідно звернутися до історії питання реєстрації ЗМІ. Постановою Кабінету Міністрів України було затверджено Положення про Державний реєстр видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції [4]…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua