Центром науково-правових експертиз та прогнозування Науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук України здійснюється проведення науково-правових експертиз.
Сутність правової експертизи полягає у можливості надання фахових відповідей провідними вченими на складні запитання, що виникають в процесі реалізації положень чинного законодавства, формування правової позиції, проведення зондування та надання консультацій.
Науково-правова експертиза включає:
- аналіз запитань, що виносяться на розгляд експерта,
- аналіз правової ситуації (фабули) запиту, у разі наявності такої,
- опрацювання нормативної бази відповідно до постановлених запитань у контексті, у разі наявності, досліджуваної ситуації;
- надання проміжних та загальних висновків по кожному з постановлених запитань;
- надання замовнику висновку науково-правової експертизи, встановленого зразку.
Нормативною підставою проведення науково-правових експертиз є:
- Закон України „Про наукову та науково-технічну експертизу” від 10 лютого 1995 року № 51/95-ВР;
- Постанова Кабінету Міністрів України від 28 липня 2003 року №1180 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними установами»;
- Наказ Міністерства освіти і науки України від 12.01.2004 N 12, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 січня 2004 р. за N 110/8709 „Про проведення державної акредитації фізичних та юридичних осіб на право проведення наукової та науково-технічної експертизи”.
Договірною підставою проведення науково-правових експертиз є:
- Лист-запит про призначення проведення правової експертизи;
- Договір на проведення експертизи.
Вартість проведення науково-правової експертизи розраховується відповідно до кошторису, затвердженого Вченою радою Науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук в залежності від складності експертизи та терміну її проведення.
З питань проведення науково-правової експертизи звертатися за телефоном +380674467687, або за електронною адресою
pravo@ndcpi.org.ua