© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 002.55:346
Баклан О.В.,
|
кандидат юридичних наук, доцент,
кафедра теорії, історії та конституційного права Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі
|
||
|
|||
Зв’язки між суб’єктами та об’єктами адміністративно-правових відносин з основних обов’язкових елементів в структурі цих відносин є найменше дослідженими вітчизняними вченими (див., наприклад [1 – 5]). В згаданих та інших працях не завжди можна знайти визначення, опис структури чи змісту цього елементу адміністративно-правових відносин. Тому і метою даної статті є розгляд змісту та особливостей окремих зв’язків між суб’єктами та об’єктами адміністративно-правових відносин, які виникають, змінюються та припиняються щодо забезпечення безпеки підприємницької діяльності.
Взагалі, на наш погляд, під безпекою можна розуміти стан захищеності людини і громадянина, суспільства та держави від будь-яких джерел небезпеки та її загроз, у тому числі небезпечних видів господарської діяльності (підприємницької чи промислової).
Трансформація зв’язків між суб’єктами та об’єктами адміністративно-правових відносин, які виникають, змінюються та припиняються щодо забезпечення безпеки взагалі та безпеки підприємницької діяльності зокрема, головним чином пов'язана з врегулюванням суспільних відносин громадської безпеки (безумовно, з певними виключеннями). В наукової літературі згадування про подібну трансформацію зв’язків між суб’єктами та об’єктами адміністративно-правових відносин можна знайти при описі певних адміністративно-правових режимів [6, с. 196; 7, с. 240-260; 8, с. 432-436].
Правові зв’язки між суб’єктами та об’єктами адміністративно-правових відносин, які виникають, змінюються та припиняються щодо забезпечення безпеки підприємницької діяльності, на наш погляд, є найбільш складними та жорсткими по сукупності правових засобів регулювання. Це пояснюється наявністю у суб’єктів, що здійснюють адміністративно-правове регулювання, широкого кола повноважень щодо здійснення державного контролю й нагляду, можливостей притягнення до кримінальної і адміністративної відповідальності суб’єктів господарювання…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua