© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 343.982.4
Безпалько С.В.,
|
здобувач кафедри кримінального права
Національної академії внутрішніх з справ
|
||
|
|||
Постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із науковими практичними завданнями. Значення вивчення особи злочинця для попередження злочинів важко переоцінити. Про це красномовно говорить специфіка кримінології, головним завданням якої є попередження злочинів та профілактичний вплив на осіб, які схильні вчиняти злочини.
Проблема особи злочинця – одна із центральних і найбільш складних кримінологічних проблем. Її вивчення є істотна передумова успішної розробки теорії попередження злочинів, оскільки саме особа є носієм причин їх вчинення. Можна також сказати, що особа злочинця – основна й найважливіша ланка всього механізму злочинної поведінки. Ті її особливості, які породжують таку поведінку, повинні бути безпосереднім об’єктом попереджувального впливу [15, c. 85].
Автори вітчизняного курсу кримінології справедливо зазначають, що «однією з основних складових предмета науки кримінології є вчення про особу злочинця. Без нього неможливо до кінця з’ясувати всі інші кримінологічні проблеми, будь то детермінанти злочинності чи організація боротьби з нею» [7, c. 92].
Під особою злочинця розуміється як правило сукупність її соціально значимих негативних властивостей, які впливають у поєднанні із зовнішніми умовами (ситуацією) на злочинну поведінку [15, c. 85].
З таких основних положень ми виходили досліджуючи особу злочинця, який вчинив злочин передбачений ст. 358 КК України.
Аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми. Відсутність в українській юридичній науці прикладних розробок проблеми запобігання підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збуту, використання підроблених документів, відповідних рекомендацій для практики, обмежує можливість правоохоронних органів у проведенні на належному рівні змістовної боротьби з цим злом…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua