© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2014.2(11).272495
УДК 342.95
Бондаренко С.В.,
|
кандидат юридичних наук, доцент
кафедри цивільного, господарського та кримінального права
Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна»
|
||
|
|||
Як свідчать дослідження світового досвіду, необхідним елементом системи правової охорони права інтелектуальної власності, без якого неможливо реалізувати закріплені законодавством авторське право та суміжні права, у будь-якій державі є колективне управління цими правами [1; 2]. Так, у передмові до дослідження, проведеного на замовлення ЮНЕСКО, зазначається: «у сучасному суспільстві колективне управління правами розглядається як один з основних засобів забезпечення поваги до творів, які використовуються, та забезпечення збору справедливої винагороди за творчу працю їх творцям, а також відкриває широкий та швидкий доступ публіки до постійно зростаючого культурного багатства» [3, c. 3].
У Глосарії термінів у сфері інтелектуальної власності зазначається, що «колективне управління майновими права – це сприяння у здійснені майнових прав володільцям авторських і суміжних прав» [4, c.10]. Тобто колективне управління майновими правами покликано сприяти здійсненню прав, які закріплює за суб’єктами авторського права та суміжних прав законодавство в тому разі, коли реалізувати ці права в індивідуальному порядку неможливо.
З прийняттям 23 грудня 1993 року Закону України «Про авторське право і суміжні права» (далі – Закон) уперше на законодавчому рівні в Україні було закріплено можливість здійснення колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права, а також суміжних прав шляхом створення відповідних організацій.
У статті 1 Закону наведено визначення терміна організація колективного управління (організація колективного управління майновими правами) – це організація, що управляє на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав і не має на меті одержання прибутку [5]…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua