© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 342.924:303.725.37:354.31
БУТНИК С.І.,
|
начальник Центру безпеки дорожнього руху при МВС України
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Проблема безпеки дорожнього руху, зростання кількості дорожньо-транспортних пригод (далі – ДТП), аварійності та дорожнього травматизму є чи не проблемою номер один для України і вже із рангу дорожньої статистики перейшла в площину національної безпеки. Адже з року в рік ці показники недопустимо зростають, а на тлі загальноєвропейських критеріїв ми б’ємо всі рекорди. Через ДТП Україна нині втрачає у вісім разів більше людей, ніж західноєвропейські країни.
Головними причинами високого рівня аварійності на автошляхах В. Єгупенко вважає низьку дисципліну й правову культуру учасників дорожнього руху (особливо власників приватного транспорту), нехтування елементарними вимогами безпеки [2]. О. Небрат до вказаних негативних факторів додає незадовільний технічний стан транспортних засобів, жахливий стан автомобільних доріг (відсутність розмітки на дорогах, стан асфальтового покриття), безкарність осіб, які скоїли правопорушення, пов’язані з транспортом тощо [6].
Особливості у сфері правового регулювання й гарантування безпеки дорожнього руху розглядалися в науково-теоретичних дослідженнях. У них, зокрема, висвітлено проблеми застосування міліцією адміністративно-правових [5] та кримінологічних [6] засобів гарантування безпеки дорожнього руху. Але аналіз чинної системи правового регулювання діяльності органів Державної автомобільної інспекції МВС України (далі – ДАІ) щодо застосування заходів адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху, що спричинили пошкодження майна і запобіганню цих правопорушень наочно демонструє, що ця система є недосконалою, містить значну кількість нормативно-правових актів, які не завжди узгоджені між собою
Метою статті є дослідження проблеми забезпечення безпеки дорожнього руху.
Виклад основних положень. Як зазначається у Законі України “Про дорожній рух”, положеннях та інструкціях, настановах і правилах, безпека дорожнього руху – це врегульований правовими нормами процес руху, експлуатації транспортних засобів, що виключає можливість заподіяння фізичної або майнової шкоди…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua