© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2014.2(11).272546
УДК 346.24
Черненко О.А.,
|
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник
НДІ приватного права і підприємництва
імені академіка Ф.Г. Бурчака НАПрН України
|
||
|
|||
Державним корпоративним підприємствам, контрольний пакет акцій (часток) яких належить державі, властиві проблеми, аналогічні підприємствам зі 100 % державною участю. Разом із тим ці підприємства стикаються зі специфічними проблемами, серед яких і проблема розмивання державної частки внаслідок проведення додаткової емісії акцій. Така проблема стосуються передусім державних корпоративних підприємств в організаційно-правовій формі акціонерного товариства, яка водночас є їх найпоширенішою організаційно-правовою формою в Україні і зумовлена акціонерною природою капіталу.
Аспекти, пов’язані з державними корпоративними підприємствами, досліджувалися у працях таких учених, як Л. Винар, О. Вінник, О. Кібенко, Д. Погрібний та ін.
Запропонована публікація присвячена дослідженню проблеми розмивання державної частки в державних акціонерних товариствах унаслідок проведення додаткової емісії акцій.
Мета статті полягає в тому, щоб на основі аналізу чинного законодавства України розробити способи збереження розміру державної частки в державних корпоративних підприємствах при проведенні додаткової емісії акцій.
Закон від 27 квітня 2007 р. № 997-V вніс низку змін до Закону України «Про господарські товариства», які унеможливили зловживання механізмом додаткової емісії, що широко мали місце в минулому. Так, було встановлено, що акціонерне товариство може збільшувати статутний капітал тільки за рішенням загальних зборів (до внесення змін ст. 38 зазначеного Закону надавала можливість збільшувати статутний капітал не більш як на третину за рішенням правління – це було використано зокрема при проведенні 2001 року додаткової емісії акцій ВАТ «Запоріжсталь», унаслідок якої державна частка у статутному капіталі ВАТ скоротилася з блокуючого пакета в розмірі 25 % + 1 акція до 18,7 %) [1]…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua