© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 321.01:351
ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ Є.Л.,
|
аспірант НТУУ “КПІ”
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Формування загальної думки соціуму в сьогоденному житті неодмінно пов’язане з впливом засобів масової інформації. Отримання новин з усього світу в сфері політики, економіки, науки та навіть розваг через мас-медіа стало незмінним атрибутом сучасного життя будь-якого громадянина. Функція засобів масової інформації (далі – ЗМІ) полягає в розповсюдженні телевізійних та радіопрограм, преси, періодичних публікацій, новин та аналітичних оглядів у друкованому вигляді та у всесвітній мережі Інтернет. Вплив мас-медіа є дуже різноманітним та виражається в наступному [1]: поінформованість аудиторії; настанови аудиторії; поведінка аудиторії.
Результатами впливу засобів масової інформації можуть бути [1] зміни в: поведінці соціуму; настановах соціуму (бо поведінка і настанови не можуть бути ототожнені); знаннях соціуму – як наслідок більшої поінформованості.
Метою статті є дослідження та моделювання взаємозв’язків засобів масової комунікації, громадської думки та політики.
1. Виклад основних положень. Для дослідження впливу ЗМІ та відповідної реакції соціуму була вибрана тематика громадської активності населення України під час прийняття Податкового кодексу. Вибір зазначених подій в якості досліджуваних обумовлено їх “яскравістю” порівняно з іншими проявами громадської активності. Нагадаємо, що прийняття Податкового кодексу в Україні супроводжувалося різноманітними акціями протесту, мітингами та демонстраціями підприємців, що сумарно отримали назву “Податковий Майдан”. Для виконання розрахунків щодо підтвердження або спростування окремих моделей були розроблені спеціальні фільтри та виконано роботу з контент-аналізу потоків ЗМІ України за допомогою програмно-аналітичного інструменту InfoStream [2]…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua