© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2014.3(12).272574
УДК 321.011:65.012.8
ДОВГАНЬ О.Д.,
|
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Сучасні проблеми забезпечення інформаційного суверенітету виникли як проблеми інформаційного суспільства, що проходить процес свого становлення в наш час. Вони набувають все більшої актуальності, стають все більш насущними із вдосконаленням, урізноманітненням нових інформаційних технологій і на їх основі розвитку загальносуспільної інформатизації, долучення до актуальної суспільної інформації широких мас населення. Якісні зміни в сфері розвитку інформаційних процесів на основі електронних інформаційних технологій загострюють питання, пов’язані з необхідністю конкретизації загальних уявлень про цей вид суверенітету в умовах сьогодення, в умовах активізації глобальних процесів у світі і створення реальних загроз всебічної уніфікації для розвитку більшості націй і держав.
В умовах активізації глобальних впливів пошук необхідних відповідей на сучасні проблеми пов’язаний із розглядом змісту поняття інформаційної безпеки та уточненням характеристик суверенних інформаційних ресурсів, як основної складової інформаційної основи розвитку нації та держави.
Метою статті є обґрунтування відповіді на питання про значення інформаційного суверенітету, як основного об’єкта сучасної інформаційної безпеки.
Виклад основного матеріалу. Розглядаючи дану ситуацію, група українських дослідників приходить до висновку, що “глобалізація здійснюється на таких рівнях розвитку науки, техніки й комунікації, з такою концентрацією населення, капіталу й економіки, в умовах таких військових та екологічних ризиків, що стихійна еволюція світової економіки й міжнародних відносин є неприйнятною” [1, с. 486]…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua