© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
ФУРАШЕВ В.М.,
|
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник,
доцент, професор РАЕ
|
||
|
|||
Постановка проблеми. На даний час можна констатувати, що словосполучення або термін “електронне урядування” все глибше упроваджується у нашу свідомість, в т.ч. і через законодавчі та інші нормативно-правові акти [1 – 10]. Але далеко не всі, хто застосовує це словосполучення або цей термін, схоже розуміють його сутність.
Розуміння сутності того чи іншого терміну добре видно через його визначення.
Яке ж визначення словосполученню (терміну) “електронне урядування” пропонується для застосування (вживання) у подальшому?
Вільна енциклопедія “Вікіпедія” надає наступне визначення цьому словосполученню (терміну): “електронне урядування – спосіб організації державної влади за допомогою систем локальних інформаційних мереж та сегментів глобальної інформаційної мережі, що забезпечує функціонування органів влади в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування з ними громадян, юридичних осіб, неурядових організацій” (режим доступу : http://uk.wikipedia.org/wiki).
Офіційно, на урядовому рівні, запропоновано визначення цього словосполучення (терміну): “електронне урядування – форма організації державного управління, яка сприяє підвищенню ефективності, відкритості та прозорості діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій для формування нового типу держави, орієнтованої на задоволення потреб громадян” [8].
Як бачимо, навіть у цих двох наведених визначеннях одного і того ж словосполучення (терміну) відслідковується принципово різне розуміння його сутності.
Метою даної роботи є дослідження сутності, а відповідно й визначення, словосполучення (терміну) “електронне урядування”.
Виклад основних положень. Головним у словосполученні “електронне урядування” є слово “урядування”, а слово “електронне” визначає засіб або напрям його здійснення...
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua