© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
кандидат юридичних наук
|
|||
|
|||
Постановка проблеми. В умовах інтеграційних процесів та значних змін суспільної інфраструктури, першочерговим завданням нашої держави стає оптимізація параметрів інформаційного забезпечення українського суспільства. Нині саме інформаційне забезпечення виступає сполучною основою дієвого функціонування різних сфер суспільного життя та запорукою прогресу в цілому. Необхідною умовою забезпечення національної безпеки, збереження цілісності всієї держави, формування в її межах ефективної державної влади є інформаційна функція, яка тісно переплітається з усіма найважливішими напрямами діяльності держави та забезпечує поступальний розвиток єдиного інформаційного простору в її територіальних межах.
Актуальність теми дослідження. Актуальність дослідження інформаційної функції держави зумовлена вирішенням низки проблемних питань щодо забезпечення циркуляції інформації в суспільстві при одночасній оптимізації цього процесу державним управлінням. Зростаючі тенденції міжнародної взаємодії в інформаційному середовищі та прогресуюча загальносвітова глобалізація відображаються в практично усіх напрямах розвитку держави. Зазначені обставини вказують на необхідність дослідження інформаційної функції держави, визначають актуальність її вивчення та практичну значимість.
Стан дослідження. Аналіз наукових досліджень у сфері функціонування держави свідчить, що зазначена проблема досліджена досить фрагментарно, характеризується дискусійністю, несистематизованістю. Хоча загальнотеоретична проблема юридичної регламентації і фіксації процедури збору, обробки, передачі інформації була позначена ще в 60-70-х роках минулого століття. Предметом сучасних наукових досліджень інформаційна функція стала не так давно. В тій чи іншій мірі вона досліджувалася такими науковцями як А.Б. Венгеров, О.О.Джураєва, Л.А. Морозова, Л.Р.Наливайко, Ю.Г.Просвірнін та ін., однак потребує подальшого дослідження.
Мета статті. Зважаючи на актуальність даної тематики спробуємо в межах наукової статті проаналізувати розвиток та становлення інформаційної функції держави та розкрити її сутність...
Продовження статті у друкованому варіанті журналу. Контактний телефон для довідок з питань передплати та отримання паперового журналу - 234-94-56.
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua