© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2012.1(4).271752
УДК 372.882:801.73
Головченко Н.І.,
|
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри видавничої справи
та редагування університету “Україна”
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Нині художній текст вивчається як мистецтво слова та система загальнолюдських етичних цінностей. Час, коли літературний твір прикладався до певної політичної ідеології, відійшов у минуле. Однак, як засвідчує досвід, науковцями донині не напрацьовано спільних підходів до аналізу літературного твору як явища художнього стилю. Проблема тлумачення художнього тексту з урахуванням стилю потребує чіткого означення низки найважливіших теоретичних понять, зокрема художній стиль, структура художнього стилю, стильова константа, стильова домінанта,й визначення основ стильового прочитання художнього тексту.
Метою статті є визначення наукових підходів до пояснення зазначених категорій, окреслення системно-структурного шляху вивчення художнього тексту з урахуванням стилю.
Виклад основних положень. Щодо художньо-естетичних аспектів літературного твору в науково-методичних джерелах найчастіше вживаються два терміни – стиль і художній стиль. Поняття стилю нині є багатогранним, а в багатьох аспектах – невизначеним. Про стиль говорять мистецтвознавці, лінгвісти, літературознавці, культурологи. Вважаємо, що розгляд цієї категорії варто будувати у співвіднесенні з поняттям класичного стилю. Термін “класичний” у літературознавстві тлумачиться як “зразковий, художньо довершений, приналежний до фонду світової літератури” [14, с.363], а поняття “класичного стилю”пояснюється як стиль, що уклався на певному етапі розвитку національних літератур, етапі, що характеризується формуванням літератури нового часу і створенням національного ідеалу в мистецтві….
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua