© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2013.1(7).272261
УДК 004.738.5:343.346.8
ГОРОВА С.В.,
|
кандидат наук із соціальних комунікацій, старший науковий співробітник
Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби з
організованою злочинністю при РНБО України
|
Анотація. У статті розглядаються особливості прояву одного з видів кіберзлочинності – хакерства та підходи до його нейтралізації.
Ключові слова: інформація, хакер, кіберзлочинність, органи державної влади.
Аннотация. В статье рассматриваются особенности проявления одного из видов киберпреступности – хакерства и подходы к его нейтрализации.
Ключевые слова: информация, хакер, киберпреступность, органы государственной власти.
Summare. The article deals with the features of the display of one of types of cybercrime – hacking and approaches to its neutralization.
Key words: information, hacker, cybercrime, public authorities.
|
|
Постановка проблеми. Внаслідок динамічного розвитку комп’ютеризації, в усіх сферах людської діяльності, інформаційних і телекомунікаційних технологій проявляються і факти негативного їх використання, що стали відомі, зокрема як хакерство. У зв’язку з цим актуалізуються проблеми протидії цьому негативному явищу. Вони знаходять своє відображення в матеріалах ЗМІ, які є джерелом узагальнення для науково-практичної роботи.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Розробкою питань інформаційної безпеки займаються вітчизняні та зарубіжні науковці, а саме: О.А. Баранов, В.М. Бутузов, В. Д. Гавловський, Б.А. Кормич, А.І. Марущак, В.М. Панченко, В.Г. Пилипчук, В.Б. Хлевицький, В.С. Цимбалюк, О.М. Юрченко та інші, проте сучасний стрімкий розвиток інформаційного суспільства безупинно дає новий матеріал для науково-практичних узагальнень.
Актуальність дослідження обумовлена стрімкістю розвитку інформаційних процесів у суспільстві та необхідністю реагування на негативні аспекти їх прояву.
Метою статті є аналіз фактологічного матеріалу, пов’язаного з хакерськими атаками на сайти органів державної влади, громадських організацій та інші джерела електронного інформування, і розгляд підходів до нейтралізації даного негативного явища…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua