© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 519.866
Г.В. ГЛАДКІВСЬКА, О.В. СТЕЦЬ, |
фахівець 1-ї категорії Науково-дослідного центру правової інформатики Національної академії правових наук України, кандидат фізико-математичних наук, доцент Національного технічного університету України "КПІ" |
||
В умовах сучасної ринкової економіки діяльність на інвестиційному ринку пов'язана з ризиком втрат. Вкладаючи свої кошти, інвестор не може мати цілковитої впевненості у результатах інвестування. Тобто будь-який інвестор ризикує отримати прибуток, менший за очікуваний, чи зазнати збитків.
Оцінювання ризиків інвестиційних проектів та їх вплив на ризик підприємства в цілому є одним з найважливіших елементів при обґрунтуванні доцільності інвестицій. Втрати неминучі, але, щоб була можливість продовжувати роботу на фондовому ринку, необхідно резервувати певний капітал на покриття витрат. Тому оцінка ризику є дуже важливою для побудови оптимальних стратегій інвестування.
Ризики можна вимірювати різними способами, зокрема використовують такі методи оцінки ризику як Value at Risk (VaR), Capital Asset Pricing Model, Теорія арбітражного ціноутворення APT, The Standard Portfolio Analysis of Risk (SPAN), Shortfall та ін.
Одним з найбільш поширених методів оцінки ризику вважають Value at Risk (VaR) [1]. Термін "Value-at-Risk" вперше з'явився в 1993 році в доповіді, підготовленій JP Morgan на замовлення "Групи Тридцяти" (G30), некомерційної організації, що об'єднує найбільші фінансові організації США [2]. Значний внесок у розвиток ідеї використання VaR-методики зробили такі економісти, як Пірсон, Бассак, Шапіро, Мертон, Морган, Бедер та ін. [3-5].
Застосування інвестором для оцінки ризику існуючого формального апарату, що знайшов втілення в стандартному варіанті критерію VaR на високорозвинутому ринку, може спричинити небажані для нього ефекти. Це можна пояснити тим, що оцінка ризику на основі статистичних даних часто є недостатньо точною, а використання багатьох різновидів VaR, що запропоновані закордонними вченими, значно обмежене, оскільки в багатьох моделях робиться припущення про нормальний розподіл ціни акції, що не характерно для ринку, що розвивається [5]…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua