© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2013.1(7).272222
УДК 316.776
КОЛЯДЕНКО П.Л.,
|
радник дирекції Науково-дослідного інституту правової
інформатики Національної академії правових наук України
|
Анотація. У статті досліджуються основні філософські, соціологічні та правові концепти бачення дистанційної комунікації у якості об’єкта правового регулювання, а також у якості способу здійснення суспільних відносин в інформаційному суспільстві.
Ключові слова: інформаційне право, дистанційна комунікація, інформаційне суспільство, інформація, ІКТ, спілкування, інформаційна інфраструктура
Аннотация. В статье исследуются основные философские, социологические и правовые концепты видения дистанционной коммуникации в качестве объекта правового регулирования, а также в качестве способа осуществления общественных отношений в информационном обществе.
Ключевые слова: информационное право, дистанционная коммуникация, информационное общество, информация, ИКТ, общение, информационная инфраструктура.
Summary. The paper examines the main philosophical, sociological and legal concepts of vision remote communication as a subject of legal regulation as well as the method of application of public relations in the information society.
Keywords: information law, distance communication, information society, information, ICT, communication, information infrastructure.
|
|
Постановка проблеми. Сучасне законодавство України не містить визначення поняття “дистанційна комунікація” (далі – ДК) як правової категорії. У той же час велика кількість інформаційних відносин у сучасному суспільстві здійснюється з використанням ДК. Виникає питання: чи має ДК претендувати на власну правову дефініцію в сучасних умовах формування і розвитку у нашій країні інформаційного суспільства?
Сталий розвиток інформаційного суспільства обумовлений піднесенням на рівень ресурсно-ціннісної бази соціально-економічних відносин інформації, знань та інформаційно-комунікаційних технологій [1, c. 6; 2, c. 125; 3, c. 125; 4, c. IX]. Виникнення і розвиток нових сфер виробництва, побудованих на інформаційних технологіях, широке використання ресурсів інформаційного простору у найважливіших сферах державного управління і життя суспільства [5, c. 6], керування інформаційною інфраструктурою [6, с. 5-11] під впливом ідеології інформаціоналізму [1, c. 4] виводять суспільство на новий рівень миттєвої передачі інформації, який неможливий без ДК.
Формування і розвиток у сучасному світі ДК неоднакові: інформаційно-розвинуті країни світу здатні забезпечити високий рівень інформатизації життєдіяльності суспільств, групування у мережні спільноти і зосередження людських ресурсів навколо обробки інформації [4, c. 1], у той час, як країни бідніші такі процеси здійснюють повільно. На жаль, в Україні ці процеси відбуваються невпорядковано і спізніло, внаслідок чого наша держава відстає від загальносвітового та європейського рівня економіки, інститутів громадянського суспільства та трансформації суспільної свідомості [1, c. 13] в цілому…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua