КОРЖ І.Ф., Європейські принципи партисипативної демократії та їх впровадження в Україні (ст. 35-45)

DOI: 

https://doi.org/10.37750/2616-6798.2022.1(40).254340

УДК 340.13/352(354)

Корж І.Ф.,
доктор юридичних наук, с.н.с., заступник керівника наукового центру ДНУ ІІБП НАПрН України.
 ORCID: https://orcid.org/0000-0003-0446-5975.
 
 
Анотація. В даній статті досліджується питання впровадження на європейському рівні принципів, які регулюють питання участі громадян у вирішенні державних справ та у прийнятті державних рішень, насамперед на місцевому рівні. Розглядаються основні акти Європейського Союзу, якими зазначені принципи впроваджуються у життя для громадян Союзу, і які спрямовані на активізацію участі громадян у вирішенні актуальних питань суспільства. Робиться короткий аналіз стану аналогічного законодавства в Україні та надається оцінка його ефективності.
Ключові слова: громадська експертиза, діалог, партнерство, принципи, реформи, участь.
Summary. This article examines the issue of introducing at the European level the principles governing citizens' participation in public affairs and public decision-making, primarily at the local level. The main acts of the European Union are considered, by which these principles are implemented for the citizens of the Union, and which are aimed at enhancing the participation of citizens in solving pressing issues of society. A brief analysis of the state of similar legislation in Ukraine is carried out and an assessment of its effectiveness is given.
Keywords: public expertise, dialog, partnership, principles, reforms, participation.
Аннотация. В данной статье исследуется вопрос внедрения на европейском уровне принципов, регулирующих вопросы участия граждан в решении государственных дел и принятии государственных решений, прежде всего на местном уровне. Рассматриваются основные акты Европейского Союза, которыми указанные принципы претворяются в жизнь для граждан Союза, и которые направлены на активизацию участия граждан в решении актуальных вопросов общества. Проводится краткий анализ состояния аналогичного законодательства в Украине и дается оценка его эффективности.
Ключевые слова: общественная экспертиза, диалог, партнерство, принципы, реформы, участие.
 
 
       Постановка проблеми. Як зазначено в наукових дослідженнях, а також в проявах практики, децентралізація та реформи в Україні базуються, насамперед, на принципах Європейської Хартії місцевого самоврядування [1]. Впровадження згаданих принципів в українські реалії відбувається напрочуд складно, оскільки суспільне життя в Україні несе в собі певний тягар колишнього радянського адміністрування фактично в усіх сферах, а також існуючі залишки попередньої ментальності...