ЛАНДЕ Д.В., ЛІНЕНКО Ю.О., Мережева модель правових обмежень доступу до Інтернету у світі (ст. 26-31)

DOI: 

https://doi.org/10.37750/2616-6798.2019.2(29).249376

УДК 004.773

ЛАНДЕ Д.В.,
 
ЛІНЕНКО Ю.О.,
доктор технічних наук, професор,
керівник наукового центру НДІ інформатики і права НАПрН України
магістрант НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського”
 
 
Анотація. У ряді країн сучасного світу доступ користувачів до мережі Інтернет підлягає суттєвим правовим обмеженням. У статті викладено підхід до вивчення цього явища. Представлено метод формування і дослідження відповідної мережевої моделі Інтернет-обмежень. Змістовне пояснення обмеження доступу до соціальних мереж та інших Інтернет-ресурсів ґрунтується на правових актах окремих держав.
Ключові слова: Інтернет-обмеження, міжнародне право, мережева модель, соціальні мережі, таблиця обмежень.
Summary. At this time, in a number of countries, users' access to the Internet is subject to significant legal constraints. The article describes the approach to studying this phenomenon. The method of formation and research of the corresponding network model of Internet restrictions is presented. A meaningful explanation for restricting access to social networks and other Internet resources is based on legal acts of individual countries.
Keywords: Internet restrictions, international law, network model, social networks, table of restrictions.
Аннотация. В ряде стран современного мира доступ пользователей к сети Интернет имеет существенные правовые ограничения. В статье изложены подход к изучению этого явления. Представлен метод формирования и исследования соответствующей сетевой модели Интернет-ограничений. Содержательное объяснение ограничения доступа к социальным сетям и другим Интернет-ресурсам основывается на правовых актах отдельных государств.
Ключевые слова: Интернет-ограничения, международное право, сетевая модель, социальные сети, таблица ограничений.
 
 
      Постановка проблеми. На цей час у багатьох країнах світу існують обмеження доступу громадян до Інтернет-ресурсів, зокрема соціальних мереж і месенджерів. Оскільки подібні обмеження у Інтернет-сфері застосовуються досить широко, існує потреба у спеціальному програмному забезпеченні, методах і засобах аналізу, візуалізації, формального рейтингування і класифікації подібних явищ. Більш того, це явище потребує всебічного дослідження, яке може бути предметом вивчення у рамках правової науки і соціології. Проте, для аналізу стану обмежень в Інтернеті до цього часу не вистачає інструментальних засобів, програмних модулів і методик, що надаються експертам.
      Також актуальність дослідження полягає у наявності потенційних складнощів, які можуть виникнути у сфері комунікацій, які обумовлені наявністю у деяких країнах обмежень доступу до ресурсів глобальної мережі Інтернет...