© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2012.1(4).271761
УДК 681.3+519.83
ЛАНДЕ Д.В.,
|
доктор технічних наук, старший науковий співробітник.
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Сьогодні при розгляді питань інформаційних впливів не можна обійти такий важливий напрям, як теорія соціальних мереж. Нині мережні інформаційні структури виступають, з одного боку, як джерела, а з іншого – як об’єкти інформаційного впливу.
Як відомо, соціальні мережі сприяють комунікаційним зв’язкам між людьми, реалізують їх соціальні потреби. Але вони також являють собою виклик безпеці суспільства, дозволяючи мобілізувати деструктивні сили, впливаючи на масову свідомість, іноді навіть маніпулюючи нею.
Соціальні мережі викликають все більшу зацікавленість у дослідників, зокрема тому, що у них виникають якісно нові властивості поведінки агентів, серед яких слід виділити спроможність до проведення ефективної мережної мобілізації.
Метою статті є дослідженняефектів та ризиків інформаційного впливу он-лайнових соціальних мереж на суспільне життя.
Виклад основних положень. Серед потенційних загроз в інформаційній сфері в Законі України “Про основи національної безпеки України” [1] (стаття 7) зазначаються й ризики інформаційних впливів: “намагання маніпулювати суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення недостовірної, неповної або упередженої інформації”. У Доктрині інформаційної безпеки України [2], яку увів у дію Президент України указом від 8 липня 2009 р. №514/2009, серед основних реальних і потенційних загроз інформаційній безпеці країни названі “зовнішні негативні інформаційні впливи на суспільну свідомість через засоби масової інформації, а також мережу Інтернет”, “негативні інформаційні впливи, спрямовані на підрив конституційного ладу…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua