© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2016.1(16).272858
УДК 159.96:343.9(477)
ЛЕОНОВ Б.Д.,
ВАСИЛИШИН В.О.,
ПИРІГ С.В.,
|
доктор юридичних наук, старший науковий співробітник.
провідний науковий співробітник Національної академії СБУ,
голова Броварського міськрайонного суду Київської області, суддя
старший викладач Національної академії СБУ
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Останні роки у спеціальній літературі багато уваги приділяється вивченню особи терориста. Це, безперечно, важливо, однак не можна забувати і про друге, не менш важливе завдання – максимальний захист потерпілої сторони – жертв тероризму. Це завдання має комплексний і міжгалузевий характер. Незважаючи на те, що сьогодні науковці мають інформацію про особу злочинця та його поведінку, існує потреба в інформації про тих осіб, хто стає жертвами злочинних посягань. Знання особливостей таких осіб, аналіз їхньої поведінки, узагальнення даних, спільно з вивченням особи злочинця може допомогти у визначенні профілактичних заходів, виокремити групи людей, що найбільш часто піддаються тому або іншому небезпечному посяганню. Останні події на сході України актуалізують дослідження жертв тероризму.
Аналіз останніх досліджень. Теоретичні і практичні дослідження жертв тероризму останніми роками значно активізувалися. Серед провідних фахівців, наукові праці яких стали теоретичною основою дослідження жертв тероризму, слід виділити Ю.М. Антоняна, В.Ф. Антипенка, В.О. Глушкова, А.П. Закалюка, В.П. Ємельянова, І.І. Карпеця, М.П. Кирєєва, В.В. Крутова, В.А. Ліпкана, Д.В. Ольшанського, Л.В. Франка, В.І. Полубинського, Д.В. Ривмана, В.О. Тулякова.
Незважаючи на велику кількість праць юристів, психологів, соціологів, публікацій журналістів з питань тероризму, ця проблема, на жаль далека від свого практичного вирішення. Існує багато прогалин, які ще не досліджені, зокрема, кримінологами та психологами.
Метою статті є висвітлення окремих віктимологічних та психологічних аспектів жертв тероризму.
Виклад основного матеріалу. Здатність особи стати потерпілою злочину отримала у кримінології назву віктимність. Поняття віктимізації являє собою своєрідну характеристику віктимності, що об’єктивно існує і може бути вимірюваною кількістю випадків заподіяння шкоди жертвам злочинів, а також сукупністю кількісних і якісних характеристик потерпілих від злочинів [1, с. 15]...
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua