© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 343.13:004
Міщук І.В.,
|
викладач кафедри цивільно-правових дисциплін
Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука
|
||
|
|||
Постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із науковими практичними завданнями.Проблема трансплантації органів і тканин людини має не лише державний, але і міжнародний аспект. Наполеглива необхідність вирішення питань міжнародно-правової регламентації пересадки органів і тканин визнається вченими всіх країн. Про великий інтерес до правових проблем трансплантації говорить факт їх винесення на міжнародні форуми юристів і медиків. В даний час, коли трансплантація перетворилася з експериментальної в звичайну операцію, дефіцит донорських органів загострився. Крім того, ефективність клінічної трансплантації може значно вагатися в різних центрах, внаслідок чого в деяких з них утворюється надлишок донорських органів, тоді як в інших пацієнти гостро потребують трансплантатів.
Аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми.Окремі аспекти інформаційної регламентації правових положень трансплантації органів і тканин людини були предметом досліджень таких науковців, як Азаров А.В., Алексєєва П.Л., Сагатович В.А., Сальников В.П., Стеценко С.Г., Степанова Е.Н., Кобяков Д.П. та ін. Поряд з цим комплексно проблема міжнародно-правової та інформаційної регламентації трансплантації органів і тканин людини не була предметом дослідження науковців юристів.
Метою статті є вироблення пропозицій щодо систематизації положень які регламентують нормативно-правовий аспект трансплантацію органів і тканин людини.
Виклад основних положень.Вперше законодавче регулювання комерційного донорства було зроблене в Італії в 1967 р., коли відповідний закон заборонив виплату будь-яких винагород або компенсацій за надання живими донорами нирок. В даний час в законодавстві про трансплантацію зарубіжних країн склалася наступна ситуація. Правові норми, що забороняють торгівлю людськими органами, закріпили в своєму законодавстві наступні держави: у американському регіоні – Аргентина, Болівія, Бразилія, Канада, Чилі, Колумбія, Коста-Ріка, Куба, Домініканська Республіка, Еквадор, Гватемала, Гондурас, Мексика, Панама, США …
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua