© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2015.2(14).272653
УДК 342.5:002.6
Настюк В.Я.,
Бєлєвцева В.В.,
|
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України, головний науковий співробітник НДІ інформатики і права НАПрН України
доктор юридичних наук, старший науковий співробітник,
завідувач сектору інформаційного правопорядку
НДІ інформатики і права НАПрН України
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Сучасний стан функціонування країн світу характеризується активним розвитком інформаційних процесів у всіх сферах життя суспільства. Інформаційний простір об’єднує людей з різних держав в єдине міжнародне співтовариство без географічних і геополітичних меж. Глобалізаційно-інформаційні перетворення, що відбуваються в інформаційному світовому просторі, курс України до повноправного членства у Європейському співтоваристві обумовлюють переоцінку пріоритетів розвитку, зміну ролі держави в управлінні інформаційною сферою, чому значною мірою має сприяти проведення комплексного оновлення інформаційного законодавства України. Особливої уваги потребує удосконалення адміністративно-правового захисту інформації, запобігання, попередження, припинення правопорушень у сфері створення, зберігання, розповсюдження, обігу інформації.
Українське суспільство в умовах сьогодення є інформаційним. Кількість, якість та межа використання інформації стають чинниками, що визначають рівень розвитку держави та істотно впливають на її статус у світовому інформаційному просторі. Становлення та розвиток інформаційних засад соціуму припускає наявність сукупності передумов, що забезпечують його оновлення і розвиток. Базовою умовою такого процесу є юридично оформлений захист інформаційних прав і свобод людини і громадянина. У зв’язку з цим дослідження питань правового механізму захисту інформаційних прав і свобод людини і громадянина в Україні стає досить актуальним, враховуючи останні події, що відбуваються в українській державі.
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua