© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 340.130
О.О. БАЄВ, |
ад'юнкт кафедри інформаційних технологій Київського національного університету внутрішніх справ |
||
В умовах інформаційної глобалізації та переходу до нового еволюційного етапу розвитку людства - інформаційного суспільства важливим аспектом його розвитку та становлення є телекомунікації та телекомунікаційні мережі загального користування. Вони становлять матеріально-технологічну основу інформаційного суспільства без якої його існування було б неможливим. Це обумовлює актуальність питань правового регулювання сфери телекомунікацій загального користування України.
Про актуальність питань правового регулювання вищезазначеної сфери свідчить рівень наукових розробок та інтерес вчених, що знайшло відображення у працях: І.В. Арістової, О.Ф. Андрійка, В.В. Бінкевича, В.М. Брижка, К.І. Бєлякова, П.М. Байдика, В.Д. Гавловського, В.М. Глушкова, М.Ю. Ільченка, Ю.І. Ігнатушка, Р.А. Калюжного, С.О. Лебедєва, В.С. Михалевича, Є.Ф. Мельника, І.В. Мартиненка, Н.Р. Нижник, Б.М. Пшеничного, О.Є. Пакриша, С.С. Паламарчука, О. В. Рибальського, В.М. Смаглюка, І.В. Сергієнка, В.П. Тарасенка, М. Фредебьоля-Крайна, В.Г. Хахановського, В.С. Цимбалюка, А.А. Чернова, М.Я. Швеця, К.Л. Ющенко, А.О. Якуніна.
Метою статті є розгляд правового регулювання, яке об'єктивно відображає сферу телекомунікацій загального користування України.
Відомо, що у 1837 році в США Семюелом Фінлі Бріз Морзе було винайдено телеграфний пристрій, а в 1876 році, також в США, Олександром Гремом Белом було винайдено телефонний пристрій. В цих пристроях було втілено результати досліджень світової науки в області електрики та магнетизму, що у подальшому сприяло створенню багатьох електромагнітних пристроїв. В техніці і технології зв'язку було здійснено революційний науково-технічний прорив [1], який ознаменував початок нового етапу розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (далі - ІКТ), виникнення нового виду зв'язку - електрозв'язку, або, кажучи сучасною мовою, телекомунікацій. Подальший розвиток як окремо телекомунікацій, так загалом і ІКТ сприяв виникненню телекомунікаційних мереж загального користування: місцевого, регіонального, національного, міжнаціонального та світового рівнів. Прикладом такої мережі, яка поєднує в собі всі вищезгадані рівні, є глобальна світова мережа Інтернет - передове досягнення розвитку мережних технологій телекомунікацій сучасності…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua