© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 342.7:021
П.С. РІППА, |
магістрант Науково-дослідного центру з проблем оподаткування Національного університету державної податкової служби України |
||
Відомості про існування бібліотек як каталізаторів і супутників науки, освіти та історії вказують ще на VII ст. до н.е. Людство, оцінивши важливість і необхідність інформації для розвитку та поширення культури, досягнення нових відкриттів, розширення світогляду людини, повинно було задовольняти потреби суспільства у знаннях. Проте до моменту використання друкарського верстата, виробництво та тиражування літератури було ускладнене такими чинниками, як дороговизна виготовлення, низький рівень грамотності населення, велика кількість воїн, що і стало передумовою збирання знань в одному місці для їх групування, зберігання та можливості ефективного поширення. Такі заклади звалися бібліотеками, що з грецької перекладається як "місце зберігання книжок". Завдяки бібліотекам доступ до інформації отримали і бідні верстви населення, які не могли дозволити собі купівлю літератури. З плином часу значущість бібліотек як осередків культури, науки, освіти та історії лише зростала разом із кількістю навчальних закладів.
Питання наповнення бібліотек залишалося болючим, прикладом цього є спосіб зберігання книг у публічних бібліотеках середньовічної Європи, за якого книги приковувалися до полиць ланцюгами [11]. Така необхідність була зумовлена цінністю кожного примірника книги, причому вони були рукописні. Важливим кроком науково-технологічного прогресу, який позначився на розвитку бібліотечної справи у світі стало книгодрукування. Процес виготовлення носія інформації став автоматизованим, що значно відобразилося на ціні книг та швидкості їх поширення і швидко привело до збільшення обсягів обміну інформацією та зростання кількості бібліотек у країнах світу. Книга стала доступною для всіх, а разом з нею стала доступнішою одна з найважливіших функцій інформації - обмін відомостями та знаннями, що стимулює темпи науки, культури, освіти, зростання яких приводить до отримання більш нової інформації різного характеру. Звідси виникає закономірність, що належний інформаційний процес, до якого входить створення, розповсюдження, використання, зберігання інформації, генерує нову інформацію, тобто є циклічним…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua