© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 343
Селезньова О.М.,
|
кандидат юридичних наук, доцент,
кафедра цивільно-правових дисциплін юридичного факультету
ПВНЗ “Буковинський університет“
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Категорія джерел права в юриспруденції перебуває одночасно у двох станах: з одного боку, проблема з’ясування їхньої сутності знаходиться в епіцентрі наукового пошуку, з другого – в основному подається у схематичному чи описовому вигляді та є малорозробленою. Натомість належне вивчення джерел права та утворюваної ними системи сприятиме вирішенню низки важливих завдань, а саме: забезпеченню правопорядку в Україні, можливістю проведення різних форм систематизаційних процедур, покращенню якості юридичної освіти та правової просвіти громадян, створенню належного теоретичного базису у наукових розвідках тощо. Особливо актуальним є вивчення джерел галузей права, і в першу чергу, тих, які на сьогодні перебувають на етапі свого становлення. Дослідження джерел інформаційного права є першочерговою задачею при обумовленні інформаційного права як галузі права.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Як і при дослідженні інших категорій в інформаційному праві, визначаючи підґрунтя розгляду джерел права, необхідно звернутися до положень теорії права. Слід відмітити праці, присвячені характеристиці джерел права, таких авторів, як М.М. Вопленко [1], Т.В. Гурова [2], Н.М. Пархоменко [3], Р.Б. Тополевський [4]. Джерела інформаційного права, більшою чи меншою мірою розглядали І.Л. Бачило, В.М. Брижко, О.А. Городов, В.А. Копилов, Т.А. Костецька, М.М. Рассолов, А.А. Тедеєв та інші вчені.
Метою статті є визначення поняття та ознак джерел інформаційного права, з’ясувати їх види та проаналізувати систему.
1. Виклад основних положень. Складність категорії “джерело права” зумовлює неоднакову інтерпретацію вченими-теоретиками. Намагаючись вияснити зміст поняття “джерело права”, В.О. Качур приходить до висновку, що спостерігається відсутність єдиних підходів до розуміння значення цього терміну, а в юридичній науці є “традиція” подавати його дефініцію крізь призму форми права [5, с. 37]…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua