© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2012.3(6).272190
УДК 351:378
Селезньова О.М.,
|
кандидат юридичних наук,
доцент кафедри цивільно-правових дисциплін
ПВНЗ “Буковинський університет”
|
Анотація. У статті підіймається актуальне питання використання інформаційних технологій в навчальному процесі, аналізуються їх переваги та недоліки, а також принципи використання. З’ясовуються мета та функції викладача при використанні інформаційних технологій.
Ключові слова: інформація, інформаційні технології, навчальний процес.
Аннотация. В статье поднимается актуальный вопрос использования информационных технологий в учебном процессе, анализируются их преимущества и недостатки, а также принципы использования. Выясняются цель и функции преподавателя при использовании информационных технологий.
Ключевые слова: информация, информационные технологии, учебный процесс.
Summary: The article is devoted to the use of information technologies in the educational process. Analyzes their advantages and disadvantages and how to use them. Investigates the purpose and function of the teacher in the use of information technologies.
Key words: A information, information technologies, the educational process.
|
|
Постановка проблеми. Розвиток інформаційного суспільства зумовлює активізацію різних процесів у майже всіх сферах життя. Не є винятком і освіта, зокрема вища освіта. У суспільстві, побудованому на знаннях та інформації, трансформується не тільки роль і поле діяльності навчальних закладів, але й місія викладача. Методологія навчання повинна враховувати як швидкі технологічні зміни, так і світоглядну спрямованість на переосмислення основних фундаментальних принципів природи і суспільства, випереджаючи технологічний розвиток останнього. Змінюється система взаємовідносин між тими, хто вчить, і тими, хто вчиться. Викладач залишається головною дійовою особою, виконує роль інтерпретатора нової креативної моделі. Необхідно спрямувати всі зусилля, щоб уникнути ролі пасивних залежних користувачів чужих знань і технологій, а перетворитися власне на ідеологів та розробників нового знання, тих, хто повністю використовує інтелектуальний потенціал в умовах інформаційного суспільства [1, с. 106].
Разом з тим, неоднозначною виявляється роль студента у пізнанні навчального матеріалу. Адже загальновідомо, що знання формуються тим успішніше, чим вища активність тих, кого навчають, і це призводить не тільки до кращого розуміння, запам’ятовування, збереження та відновлення нової інформації, але й виробляє уміння застосовувати отриманні знання на практиці. Активна пізнавальна діяльність – це насамперед інтелектуальна робота, спрямована на формування нових знань, які отримані на основі використання власного досвіду, зіставлення, аналізу і синтезу фактів…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua