© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
ЦИМБАЛЮК В.С.,
|
доктор юридичних наук, старший науковий співробітник,
завідувач відділу теорії та історії інформаційного права
Науково-дослідного інституту інформатики і права
Національної академії правових наук України
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Формування теоретично-правових основ систематизації законодавства щодо інформаційної сфери передбачає визначення науково-доктринальних положень, що становлять базу наукових досліджень. Серед іншого вони також дозволять визначити методологічні установки розуміння систематизації законодавства за відповідним обсягом наукових знань.
Метою статті є висвітлення окремих результатів дослідження щодо науково-доктринальних положень, спрямованих на визначення методологічних установок систематизації законодавства про інформацію.
Виклад основних положень. Перш за все пропонується звернути увагу на адаптування розуміння системного підходу у такому його аспекті, як комплексність у складі правознавства як науки. Для цього пропонується методологічна установка, що з точки зору системного підходу, як його одного із проявів за певними ознаками є саме комплексний підхід. Тобто, з точки зору системного підходу, методологічно, під комплексним підходом пропонується розуміти множину визначених методів, методик, що дозволяють обмежувати об’єктивний ряд компонентів (чинників) суб’єктивно для заданої мети. Такий підхід вважається суттєвим і визначальним для встановлення закономірностей прояву явищ у їх відтворенні, але не творенні. Для подолання обмежень комплексного підходу і системного підходу у дослідженнях окремих проявів суспільних інформаційних відносин пропонується застосування системно-комплексного (чи комплексно-системного) підходу. Такий підхід у своїй основі передбачає можливість формування методології на основі поєднання традицій доктрини і новацій розуміння минулого, сучасного і прогнозування майбутнього суспільного буття за певними критеріями у їх порівнянні.
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua