© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
https://doi.org/10.37750/2616-6798.2011.2(2).271545
УДК 316.324.8:342.72
Уханова Н.С.,
Бойко О.В.,
|
фахівець 1 категорії Науково-дослідного центру правової інформатики
НАПрН України
помічник директора Науково-дослідного центру правової інформатики НАПрН України, здобувач наукового ступеня кандидата юридичних наук
|
||
|
|||
В сучасних умовах цивілізаційних трансформацій, становлення і розвитку інформаційного суспільства, поширення інформаційно-психологічного протиборства в Україні та світі актуальною постає проблема захисту прав і свобод людини в інформаційній сфері.
Нині внаслідок кардинальної зміни технологій, стилю і способу життя людина створює нове культурне середовище, нові моделі соціальної поведінки. У стрімкому розвиткові інформаційно-комп’ютерних технологій та Інтернету багато хто бачить мало не втілення мрії про об’єднання людства. Це певний образ вільного світу, де реалізовано право на вільний доступ до інформації, де не визнаються кордони, цензура, обмеження. Інтернет та новітні комп’ютерні технології створюють новий соціальний простір та нові форми інформаційних суспільних відносин. Інтернет – потужна зброя проти інформаційних блокад та відкрите поле для інформаційно-психологічного протистояння [1, с. 104].
В умовах інформаційно-технологічної революції, що відбулася в Україні, та формування глобального інформаційного простору актуальною постає проблема розробки теоретико-правових основ забезпечення безпеки, прав і свобод людини і громадянина в інформаційній сфері [2]. За нашими оцінками, насамперед це стосується запобігання, своєчасного виявлення і припинення або нейтралізації негативних інформаційно-психологічних впливів на свідомість людини. Вказана загроза сьогодні є реальною та вимагає розробки ефективних організаційних, правових, гуманітарних та інших механізмів запобігання таким діям і посилення відповідальності суб’єктів інформаційної діяльності за можливі правопорушення у цій сфері. З огляду на викладене актуальною постає проблема інформаційно-психологічного протиборства і додержання прав людини в контексті розбудови інформаційного суспільства…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua