© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 316.77 + 159.9.072.43
Уханова Н.С.,
|
фахівець I категорії НДЦПІ НАПрН України
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Розуміння інформаційно-психологічної безпеки як стану захищеності особистості, різноманітних соціальних груп і об’єднань від впливів, здатних проти їх волі й бажання змінювати психічний стан й психологічні характеристики людини, модифікувати її поведінку і обмежувати свободу формування власної позиції, призвело до необхідності переосмислення підходів на роль спілкування, комунікації, інформаційної взаємодії, і навіть інших соціально-психологічних процесів і явищ в суспільстві. Інформаційно-комунікативні процеси можуть таїти у собі небезпеки, які мають реальну загрозу для розвитку особи й суспільства загалом. Маніпулювання свідомістю людини, використання різноманітних засобів і технологій інформаційно-психологічного впливу на неї стало досить звичним явищем у повсякденному житті, економічній конкуренції та політичній боротьбі. Отже, розуміння загроз для інформаційно-психологічної безпеки особистості, механізмів їх дії та можливостей психологічного захисту стає не лише теоретичної проблемою, а й нагальною потребою соціальної практики і повсякдення людини.
Метою статті є дослідження сучасного стану інформаційно-психологічної безпеки та психологічного захисту особистості, на основі аналізу даних про інформаційно-психологічні впливи на людину, узагальнення матеріалів вітчизняних і зарубіжних робіт у цій області.
Виклад основних положень. Динамічні зміни в політичному та соціально-економічному житті, активність у міжнародній сфері стають досить впливовими факторами не лише стосовно таких суб’єктів, як держава, політичні партії та громадські організації, а й справляють значний вплив на повсякденні життєві ситуації окремих людей.
У більшості теоретичних та практичних досліджень міжнародних відносин міжнародну безпеку трактують як відсутність безпосередньої військової загрози. Однак в сучасному світі все більше значення отримують економічні та інформаційні аспекти забезпечення міжнародної безпеки. Інформація сьогодні перетворилась на важливий економічний, політичний та соціальний ресурс. Сучасний світ, задовольняючи потреби людей в отриманні та переробці інформації, сприяє їхній орієнтації в швидкозмінюваних політичних та соціально-економічних умовах, змушує бути гнучкими…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua