© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 35.077:004
Вітер М.Б.,
|
кандидат фізико-математичних наук, доцент,
Інформаційно-аналітичний департамент
Міністерства фінансів України
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Широке використання в сучасному суспільстві передових інформаційних технологій створило нові можливості для прискорення та підвищення ефективності інформаційних процесів. З іншого боку, воно вимагає формування нових підходів до трактування поняття інформації, яка в даний час може представлятись у різноманітних формах і передаватись різними засобами.
Необхідність чіткого визначення видів інформації, яка функціонує в органах державної влади, режимів доступу до неї, питання власності на інформацію пов’язана з потребою правильної організації її використання, забезпеченні, з одного боку максимальної прозорості і доступності, а іншого боку – надійного захисту в рамках сучасного правового поля України.
Аналіз досліджень. Сучасне поняття інформації є складним і багатогранним. Трактування його і дослідження може здійснюватись за різними напрямками: математичним, філософським, синтаксичним, семантичним тощо.
Математична теорія інформації – це розділ математики, що вивчає процеси зберігання, перетворення і передачі інформації. Вона, як і будь-яка математична теорія, оперує математичними моделями, а не фізичними об’єктами. Використовує, головним чином, математичний апарат теорії ймовірностей і математичної статистики [1, 2].
Дослідження інформації в інших напрямках здебільшого зосереджуються на проблемах загальнометодологічного характеру [3, 4].
Роботи у сфері ІТ-технологій основну увагу приділяють засобам зберігання, обробки і передачі інформації. При цьому, як правило, інформація моделюється як система відповідних електронних сигналів [5, 6].
1. Однією з актуальних задач сучасного інформаційного суспільства є організація електронної інформаційної взаємодії державних органів в рамках переходу до нової форми державного управління – електронного урядування. Особливістю цієї взаємодії є обмін великими обсягами різноформатних даних, які у різних державних органах формуються по-різному…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua