© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 316.776(045)
Я.В. ЧАЙКА, |
студентка Інституту повітряного і космічного права та масових комунікацій Національного авіаційного університету |
||
Інформація завжди відігравала визначальну роль в історії людства, була основою для прийняття рішень на всіх рівнях і етапах соціального розвитку. Сьогодні інформація перетворюється на потужній реальний ресурс, що набирає цінність поряд з фінансовими, трудовими й іншими ресурсами. Вона стала товаром, що купується і продається, перетворилася на зброю в інформаційних війнах. Цій фазі розвитку відповідає нове суспільно-економічне середовище - інформаційне суспільство в якому особливого значення набувають правова визначеність і захищеність інформаційних відносин, які виникають при збиранні, зберіганні, використанні та поширенні інформації. При цьому постає питання подальшого дослідження кола суб'єктів інформаційних відносин з їх правами і обов`язками.
Мета роботи - дослідити правові засади можливості визначення суспільства як спеціального суб'єкта інформаційних відносин.
Проблема упорядкування інформаційних відносин, забезпечення інформаційних прав і свобод є предметом дослідження багатьох вітчизняних та зарубіжних учених. Важливий внесок у становлення та розвиток інформаційного права в Україні зробили українські вчені І.В. Аристова, О.А. Баранов, В.М. Брижко, Р.А. Калюжний, А.М. Новицький, В.С. Цимбалюк, М.Я. Швець та інші.
Особливу цінність мають дослідження російського вченого В.О. Копилова, в яких доведена необхідність юридичних ознак та властивостей інформації, що виявляються в суспільних процесах, які забезпечують реалізацію основоположних прав і обов`язків відповідних суб'єктів. Для інформації, яка створюється, використовується чи поширюється, притаманний ряд властивостей, що спричиняють певні юридичні наслідки під час обміну нею. Вони закріплюються в нормах законодавства і реалізуються в інформаційних правовідносинах та особливостях поведінки суб'єктів [5, с. 122].
Такі положення інформаційного права базуються на нормах, визначених у Конституції України, тобто основоположному законодавчому акті у сфері регулювання інформаційних відносин у нашій країні. Відповідно до статті 34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір [1, ст. 34]…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua