Засідання Координаційного бюро з інформаційного права та інформаційної безпеки

3 липня 2012 р. у приміщенні Київського регіонального центру НАПрН України проведено розширене засідання Координаційного бюро з інформаційного права та інформаційної безпеки Відділення державно-правових наук і міжнародного права НАПрН України на якому було розглянуто пропозиції щодо зміни паспорту наукової спеціальності в галузі інформаційного права.

У засіданні бюро крім його членів також взяли участь провідні вчені, які проводять наукові дослідження в інформаційній сфері.

Відкрив засідання голова Координаційного бюро, член-кореспондент НАПрН України Пилипчук В.Г., який зазначив, що пропозиції стосовно внесення змін до паспорту наукової спеціальності в галузі інформаційного права і затвердження його у новій редакції, були підготовлені групою науковців Науково-дослідного центру правової інформатики НАПрН України з урахуванням результатів проведених у 2011 – 2012 рр. конференцій, семінарів і круглих столів, у т.ч. міжнародних, з правових проблем становлення інформаційного суспільства, розвитку інформаційних технологій, соціальних комунікацій та інформаційного законодавства, забезпечення інформаційної безпеки та міжнародного співробітництва України в інформаційній сфері.

Зазначені пропозиції також ґрунтуються на положеннях Пріоритетних напрямів розвитку правової науки на 2011 – 2015 рр., затверджених у вересні 2010 року Загальними зборами НАПрН України, зі змінами (в інформаційній сфері), внесеними Загальними зборами Академії у березні 2012 р. Попередньо вони опрацьовувались в Національному університеті «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», а також групою членів Відділення державно-правових наук і міжнародного права НАПрН України. В ході подальшого розгляду від членів Координаційного бюро з інформаційного права та інформаційної безпеки та інших вчених надійшло близько 40 змін і пропозицій до проекту цього паспорту спеціальності, які всебічно були розглянуті в ході засідання бюро.

Активну участь в опрацюванні змін до паспорту спеціальності в галузі інформаційного права взяли Віце-президент – керівник Київського регіонального центру НАПрН України, академік НАПрН України Тихий В.П.; перший проректор Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», академік НАПрН України Битяк Ю.П.; член Президії НАН України, академік НАН України Горбулін В.П.; керівник науково-організаційного відділу апарату президії НАПрН України,член-кореспондент НАПрН України Ярмиш О.Н.; вчений секретар Координаційного бюро, член-кореспондент НАПрН України Настюк В.Я.; інші члени бюро та вчені інформаційної сфери, зокрема, Арістова І.В., Баранов О.А., Бєлов О.Ф., Бєляков К.І., Брижко В.М., Будко Т.В., Довгань О.Д., Жиляєв І.Б., Копан О.В., Красноступ Г.М., Ланде Д.В., Литвиненко О.В., Марущак А.М., Савінова Н.А., Скулиш Є.Д., Цимбалюк В.С., Фурашев В.М. та ін.

Координаційне бюро з інформаційного права та інформаційної безпеки одностайно підтримало актуальність винесеного на обговорення питання і за результатами проведеної дискусії схвалило пропозиції до нової редакції паспорту наукової спеціальності в галузі інформаційного права. Членами Координаційного бюро також було запропоновано опрацювати питання щодо можливого виокремлення «інформаційного права» з наукової спеціальності 12.00.07 – «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» в окрему наукову спеціальність «Інформаційне право».

Згідно з рішенням Координаційного бюро керівництву НДЦПІ НАПрН України і створеній робочій групі з числа членів бюро було доручено підготувати відповідні матеріали стосовно паспорту наукової спеціальності в галузі інформаційного права і направити їх до МОНмолодьспорту України для розгляду в установленому законодавством порядку.

 

 

 

Видання НДІІП