Заява Національної академії правових наук України щодо анексії тимчасово окупованих територій України

Злочинна неспровокована військова агресія росії проти України поставила під загрозу не лише існування нашої держави, а й має на меті підрив стабільності та безпеки всієї Європейської спільноти. За підтримки міжнародних партнерів саме українцям випала непроста доля захищати життя, свободу та мирне майбутнє не лише на своїй землі, але й у масштабах усієї Європи.

Авторитарна диктатура російської федерації не залишає спроб легітимізувати заборонену міжнародним правом анексію територій шляхом збройної агресії та проведенням фіктивних процедур. Спроби маніпуляції міжнародним правом, використання міжнародних організацій як інструмента тиску на вільний народ України та ядерний шантаж засуджуються усім цивілізованим світом.

Національна академія правових наук України вкотре засуджує злочини російської федерації, спрямовані на анексію українських земель шляхом організації та проведення фіктивних процедур на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України. Неприйнятність такої анексії відзначена в Указі Президента України №687/2022 від 4 жовтня 2022 року «Про нікчемність актів, що порушують суверенітет та територіальну цілісність України».

Академія закликає міжнародні організації, наукові та освітні співтовариства, лідерів демократичних країн світу підтримати позицію щодо однозначної кваліфікації анексії тимчасово окупованих територій суверенної України як злочину не лише проти територіальної цілісності нашої держави, а й усього міжнародного співтовариства, вчиненого шляхом цинічного знущання над нормами міжнародного права, що створило загрозу для усталеного міжнародного правопорядку.

Наголошуємо на необхідності докладання спільних зусиль для притягнення до відповідальності країни-агресора за воєнні злочини та злочини проти людяності, відновлення територіальної цілісності України у визнаних міжнародною спільнотою кордонах, та остаточної перемоги загальнолюдських цінностей над варварством, смертю та руйнуваннями, які несе авторитарна диктатура.

Україна переможе!

Слава Україні! Слава Збройним Силам України!