© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
УДК 342.7:316.6
Золотар О.О.,
|
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник
|
||
|
|||
Постановка проблеми. Інформаційна безпека зараз безперечно є популярною темою, яку експлуатують ЗМІ, політики, навіть бізнес. При цьому в зміст самої категорії “інформаційна безпека” кожен вкладає власне розуміння. В правовому полі найбільш часто зустрічаються два визначення:
Інформаційна безпека (information security) – збереження конфіденційності, цілісності та доступності інформації; крім того, можуть враховуватися інші властивості, такі, як автентичність, відстежуваність, неспростовність та надійність [1, ст. 3].
Інформаційна безпека – стан захищеності життєво важливих інтересів людини, суспільства і держави, за якого запобігається завдання шкоди через: неповноту, невчасність та невірогідність інформації, що використовується; негативний інформаційний вплив; негативні наслідки застосування інформаційних технологій; несанкціоноване розповсюдження, використання і порушення цілісності, конфіденційності та доступності інформації [2].
Інформаційна безпека – це комплексна багаторівнева система, яка охоплює інтереси людини, суспільства, держави, ще слід було би додати міжнародного співтовариства. В сьогоднішній темі ми частково зупинимось на інформаційній безпеці людини. Законодавство не дає визначення ІБ, тому скористаємось з доктринального. В науці питання інформаційної безпеки людини досліджуються безпекознавством, правовими науками (насамперед, інформаційним правом), теорією управління, соціологією, політологією, філософією, психологією. Кожна з них досліджує феномен інформаційної безпеки людини у власний спосіб і властивими їй методами. Зокрема, положення, пов’язані з темою дослідження зустрічаються в працях: І. Арістової, І. Бачило, К. Бєлякова, В. Брижка, Б. Кормича, А. Марущака, В. Остроухова, В. Петрика, В. Пилипчука, Є. Скулиша, В. Фурашева та інших.
Метою статті є аналіз сучасного стану та узагальнення наукових поглядів щодо загроз інформаційній безпеці людини.
Виклад основних положень. Щоб не входити надмірно в теоретичні суперечки, зазначу, що нашу думку всі визначення інформаційної безпеки людини можна узагальнити в два основні підходи…
|
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua