Круглий стіл на тему: «Інформаційне суспільство: політико-правові засади становлення і розвитку»

27 березня 2014 року Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України спільно з Інститутом політології і права Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та Всеукраїнською асоціацією політичних наук проведено круглий стіл на тему: «Інформаційне суспільство: політико-правові засади становлення і розвитку».

З вітальним словом до присутніх звернулись проректор з навчально-методичної роботи гуманітарних інститутів НПУ ім. М.П. Драгоманова, директор Інституту політології і права Богдан Андрусишин, директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Володимир Пилипчук та  голова Всеукраїнської асоціації політичних наук Валерій Бебик.

Учасники круглого столу порушили питання становлення і розвитку інформаційного суспільства в Україні в сучасних непростих реаліях, обговорили проблемні аспекти державно-правової політики та особливості соціально-політичної комунікації в умовах формування інформаційного суспільства в Україні.

Особливу увагу присутні звернули на проблеми державно-правової політики щодо становлення і розвитку інформаційного суспільства, інституційні особливості його формування а також питання забезпечення реалізації державної інформаційної політики щодо захисту вітчизняного інформаційного простору з метою недопущення інформаційного насилля, впливів на свідомість громадян, що пригнічують свободу волі та впливають на формування нації.

Активну участь у засіданні круглого столу взяли завідувач наукового відділу Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Наталія Савінова, заступник директора департаменту – начальник відділу Державного комітету телебачення і радіомовлення України Ганна Красноступ, завідувач наукового відділу Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Віталій Цимбалюк, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України Ігор Жиляєв,  заступник начальника Науково-дослідного центру з проблем оподаткування Національного університету ДПС України Андрій Новицький, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Микола Ожеван, та інші.

Підсумки круглого столу підвели Володимир Пилипчук та Валерій Бебик. При цьому, було акцентовано увагу на низці актуальних суспільно-правових проблем становлення і розвитку інформаційного суспільства та інформаційних відносин в Україні, а також проблем убезпечення суспільства в інформаційній сфері.

Матеріали круглого столу плануються до опублікування.