Науково-практична конференція «Соціальна і цифрова трансформація: теоретичні та практичні проблеми правового регулювання»

10 грудня  2020 року Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрНУФСП Національного технічного університету України «КПІ ім. Ігоря Сікорського», за участю Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, за підтримки Інтернет Асоціації України було проведено науково-практичну конференцію «Соціальна і цифрова трансформація: теоретичні та практичні проблеми правового регулювання».

Конференція організована у дистанційному режимі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

З вітальним словом виступили заступник голови Комітету, голова підкомітету цифрової інфраструктури, електронних комунікацій та смарт-інфраструктури Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

На пленарному засідання учасники конференції обговорювали різноманітні правові проблеми, пов’язані з процесами реформ в Україні (соціальними трансформаціями) та з цифровими трансформаціями, які їх супроводжують.

Олександр Баранов в своїй доповіді «Економіка результату, Інтернет речей та право» запропонував розглянути майбутні соціальні та цифрові трансформації, що пов’язані з формування нової моделі світової економіки як економіки результату, що стає можливою за рахунок повсюдного впровадження технологій Інтернету речей, а також окреслив виникаючі при цьому низку проблем різних галузей права.

Результати дослідження щодо практичних проблем, які  пов’язані з загрозами національній безпеці в умовах цифрових трансформацій, представив Іван Доронінд.ю.н., зав. наукової лабораторії НДІ інформатики і права НАПрН України. З актуальним дослідженням ринку праці в контексті становлення цифрової економіки виступила Надія Азьмукд.е.н., доцент заступник директора з навчально-методичної роботи, Черкаський державний бізнес-коледжОлександр Радутний к.ю.н., доцент кафедри кримінального права, Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого розповів про «Нові виклики для права: штучний інтелект, цифрова людина, криптовалюта. Катерина Некіт, к.ю.н., доцент, докторант кафедри, Національний університет "Одеська юридична академія” окреслила сутність смарт-контрактів, Ігор Забарак.ю.н., доцент кафедри Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, вказав на проблеми міжнародно-правового регулювання цифрової економіки. Павло Богуцький, к.ю.н., головний науковий співробітник НДІ інформатики і  права НАПрН України: розповів на наявність та зміст зв’язку цифрової трансформації соціальних комунікацій з проблематикою національної безпеки України. Дослідження проблем правового регулювання криптовалюти в Україні презентовано Марією Дубняк к.ю.н. старшим викладачем кафедри інформаційного права та права інтелектуальної власності, КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Важливо відзначити, що проблеми, які були предметом обговорення на даній конференції привернули увагу не лише відомих науковців та експертів , а і студентів провідних закладів вищої освіти країни.

В рамках роботи конференції було проведено презентацію  проекту «Євроінтеграція: законодавство та Інтернет речей» (програма Єрасмус+, модуль Жан Моне ), право на виконання якого було отримано за результатами конкурсу Єврокомісії командою викладачів  КПІ імені Ігоря Сікорського.

Матеріали конференції будуть опубліковані.