© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
10 травня 2018 року Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України спільно з Факультетом соціології і права НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» і Навчально-науковим центром інформаційного права та правових питань інформаційних технологій було проведено науково-практичну конференцію на тему: «Права, свободи і безпека людини в інформаційній сфері».
Участь у роботі конференції взяли представники профільних комітетів і Апарату Верховної Ради України, органів державної влади, правоохоронних органів, наукових установ і навчальних закладів, громадських організацій і засобів масової інформації, аспіранти, докторанти і студенти.
Захід відкрили перший заступник директора з наукової роботи НДІІП НАПрН України Олександр Довгань та декан Факультету соціології і права НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» Анатолій Мельниченко.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся Віктор Барвіцький, представник Уповноваженого з питань дотримання прав на інформацію та представництва в Конституційному Суді України. Він відзначив важливість питання забезпечення прав, свобод і безпеки людини в інформаційній сфері у сучасному глобалізованому інформаційному суспільстві. При цьому наголосив на необхідності об’єднання зусиль для забезпечення інформаційної безпеки людини в умовах загострення інформаційного протистояння між державами і запросив наукову спільноту до тісної співпраці з інститутом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Активну участь у роботі конференції взяли представники НДІІП НАПрН України, зокрема Олександр Баранов, Іван Доронін, Ігор Корж, Євген Скулиш, Володимир Фурашев, Олександр Яременко, Антон Троян та інші.
Учасники конференції розглянули низку актуальних питань, які стосуються забезпечення прав, свобод і безпеки людини в умовах формування та розвитку інформаційного суспільства. Виникнення нових глобальних інформаційних загроз у світі, на думку присутніх, спонукає суспільство та державні інститути більше уваги приділяти питанням забезпечення інформаційної безпеки громадян, оскільки безпека людини в інформаційній сфері стає дедалі вагомішим фактором благополуччя та розвитку усього суспільства.
У ході конференції присутні виклали своє бачення проблемних питань в інформаційній сфері та можливі шляхи їх вирішення, зокрема: права людини на інформацію, доступу до публічної інформації, свободи слова та порушення цих прав на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької областей та анексованого Криму, балансу між свободою особистості в інформаційній сфері та її інформаційною безпекою, маніпулювання громадською свідомістю, цифрової нерівності тощо.
Бурхливу дискусію викликало впровадження в Україні електронної системи охорони здоров’я (E-Health UA) та проблеми автоматизації надання юридичних послуг, зокрема, перспективи та напрямки розвитку адвокатської діяльності.
Матеріали конференції плануються до опублікування
© Державна наукова установа “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України”, 2021
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт ДНУ ІІБП НАПрН України.
01024, Україна, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3
тел/факс (044) 235-22-90
E-mail: pravo@ippi.org.ua
WWW: ippi.org.ua