© Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, 2011
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт НДІІП.
УДК 002.55:346
Баклан О.В.,
|
кандидат юридичних наук, доцент,
кафедра теорії, історії та конституційного права Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі
|
||
|
|||
Зв’язки між суб’єктами та об’єктами адміністративно-правових відносин з основних обов’язкових елементів в структурі цих відносин є найменше дослідженими вітчизняними вченими (див., наприклад [1 – 5]). В згаданих та інших працях не завжди можна знайти визначення, опис структури чи змісту цього елементу адміністративно-правових відносин. Тому і метою даної статті є розгляд змісту та особливостей окремих зв’язків між суб’єктами та об’єктами адміністративно-правових відносин, які виникають, змінюються та припиняються щодо забезпечення безпеки підприємницької діяльності.
Взагалі, на наш погляд, під безпекою можна розуміти стан захищеності людини і громадянина, суспільства та держави від будь-яких джерел небезпеки та її загроз, у тому числі небезпечних видів господарської діяльності (підприємницької чи промислової).
Трансформація зв’язків між суб’єктами та об’єктами адміністративно-правових відносин, які виникають, змінюються та припиняються щодо забезпечення безпеки взагалі та безпеки підприємницької діяльності зокрема, головним чином пов'язана з врегулюванням суспільних відносин громадської безпеки (безумовно, з певними виключеннями). В наукової літературі згадування про подібну трансформацію зв’язків між суб’єктами та об’єктами адміністративно-правових відносин можна знайти при описі певних адміністративно-правових режимів [6, с. 196; 7, с. 240-260; 8, с. 432-436].
Правові зв’язки між суб’єктами та об’єктами адміністративно-правових відносин, які виникають, змінюються та припиняються щодо забезпечення безпеки підприємницької діяльності, на наш погляд, є найбільш складними та жорсткими по сукупності правових засобів регулювання. Це пояснюється наявністю у суб’єктів, що здійснюють адміністративно-правове регулювання, широкого кола повноважень щодо здійснення державного контролю й нагляду, можливостей притягнення до кримінальної і адміністративної відповідальності суб’єктів господарювання…
|
© Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, 2011
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт НДІІП.
01032, Україна, м. Київ, вул. Саксаганського 110-в
тел/факс (044) 234-94-56, 234-90-73
E-mail: pravo@ndcpi.org.ua
WWW: ippi.org.ua