Пішов з життя перший керівник НДЦПІ НАПрН України Микола Якович Швець

 

http://ippi.org.ua/sites/default/files/shvec_m._ya..jpg

Державна наукова установа «Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України» з глибоким сумом повідомляє, що на 87-му році пішов з життя Микола Якович Швець – видатний український вчений, талановитий педагог, заслужений діяч науки і техніки України, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, організатор та перший директор, який понад 10 років успішно очолював Науково-дослідний центр правової інформатики Національної академії правових наук України (нині – Державна наукова установа «Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України»).

Швець М.Я. гідно пройшов трудовий шлях, був взірцем наполегливості і працьовитості. Як досвідчений вчений і здібний організатор, він об’єднав навколо себе провідних фахівців в інформаційній, технічній та правовій сфері, вніс неоціненний вклад у становлення та розвиток правової науки, у сфері захисту даних та інших питань формування інформаційного суспільства в Україні.

Життєвий шлях Швеця Миколи Яковича є еталоном для кожного науковця у питаннях духовного та професійного зростання, вірного служіння Україні, ідеям верховенства права, справедливості та поваги до людини.

Світла пам'ять талановитому вченому Швецю Миколі Яковичу! Працівники Інституту висловлюють глибоке співчуття рідним і близьким з приводу втрати близької людини та видатного вченого!

Меморандум про співробітництво

22 березня 2023 року укладено Меморандум про співробітництво між Державною науковою установою «Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України» та Національним інститутом стратегічних досліджень.

Сторони домовилися про науково-практичне співробітництво в сферах національної та інформаційної безпеки, правоохоронної діяльності, боротьби з тероризмом, злочинами проти основ національної безпеки, злочинами проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Засідання президії Національної академії правових наук України

17 березня 2023 року в м. Харкові (з використанням інформаційних технологій) відбулося засідання президії Національної академії правових наук України. В ході засідання було розглянуто основні підсумки діяльності НАПрН України у 2022 році в умовах російської збройної агресії проти України, затверджено фінансовий звіт академії за 2022 р., затверджено керівний склад Ради молодих вчених НАПрН України, сплановано низку науково-практичних заходів з нагоди 30-ї річниці з дня заснування Національної академії правових наук України (23 липня 1993 року), а також інші організаційні питання.

Оголошення

У Державній науковій установі “Інститут інформації, безпеки і права Національної академії правових наук України” оголошено конкурс на заміщення посад: провідного наукового співробітника та провідного інженера Наукової лабораторії правового забезпечення цифрової трансформації Наукового центру цифрової трансформації і права; старшого наукового співробітника Наукового організаційного сектора; молодшого наукового співробітника Наукового центру електронного парламенту та правової інформації.

Привітання НАПрН України з Днем захисників і захисниць України

Від імені Національної академії правових наук України та від себе особисто щиро вітаю з Днем захисників і захисниць України!

В цей день ми вшановуємо Українців та Українок за їхні героїзм та незламність під час оборони незалежності й територіальної цілісності нашої країни в умовах жорстокої війни росії проти України. День захисників і захисниць України є справжнім святом самовідданості та благородства, що так органічно поєдналося з іншими святами, які відзначають сьогодні, 14 жовтня – Покрови Пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва. Пресвята Богородиця й нині оберігає українських захисників та захисниць, чоловіків та жінок, які стоять на захисті рідної землі.

Привітання Національної академії правових наук України з Днем юриста

Вельмишановні правники!

Від імені Національної академії правових наук України щиро вітаю з професійним святом – Днем юриста!

8 жовтня – особливий день для всіх, хто присвятив своє життя юриспруденції та щоденно працює заради єдиного спільного блага, захищаючи права і свободи кожного громадянина. Належне забезпечення прав та свобод кожного громадянина, розбудова демократичного правового суспільства, беззаперечно, залежать саме від вас – вчених-правників, суддів, адвокатів, нотаріусів, юрисконсультів, працівників судових та правоохоронних органів.

Заява Національної академії правових наук України щодо анексії тимчасово окупованих територій України

Злочинна неспровокована військова агресія росії проти України поставила під загрозу не лише існування нашої держави, а й має на меті підрив стабільності та безпеки всієї Європейської спільноти. За підтримки міжнародних партнерів саме українцям випала непроста доля захищати життя, свободу та мирне майбутнє не лише на своїй землі, але й у масштабах усієї Європи.

Авторитарна диктатура російської федерації не залишає спроб легітимізувати заборонену міжнародним правом анексію територій шляхом збройної агресії та проведенням фіктивних процедур. Спроби маніпуляції міжнародним правом, використання міжнародних організацій як інструмента тиску на вільний народ України та ядерний шантаж засуджуються усім цивілізованим світом.

Пішов з життя президент-організатор, почесний президент НАПрН України Василь Якович Тацій

Національна академія правових наук України з глибоким сумом повідомляє, що сьогодні на 83-му році пішов із життя Василь Якович Тацій – Герой України, видатний український вчений, талановитий педагог, громадський діяч, людина ясного розуму та великої душі, президент-організатор Національної академії правових наук України, багаторічний очільник Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, заслужений діяч науки та техніки України, дійсний член (академік) Національної академії наук України.

Заява Національної академії правових наук України щодо проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України

Україна та її народ восьмий місяць у боротьбі з повномасштабним вторгненням рф героїчно відстоюють своє право на незалежність, на власний європейський вектор розвитку та мирне майбутнє. В своїй боротьбі український народ ціною життя своїх синів і дочок платить за свободу і незалежність як власної держави, так і за безпеку світового співтовариства.

Розв’язана росією повномасштабна війна проти України спрямована на геноцид Українського народу, знищення Української державності, національної ідентичності, культури та мови. Український народ єдиний в прагненні якнайшвидше перемогти ворога та відбудувати сильну та заможну країну з європейськими цінностями.

День Української Державності

28 липня 2022 року в День Хрещення Київської Русі Святим рівноапостольним князем Київським Володимиром Великим вперше відзначається День Української Державності.

Нині Україна офіційно повертає собі власну древню понад тисячолітню історію. В сучасних умовах війни за нашу Державу та її майбутнє заслуговують на підтримку слова Президента України:

«Кожен день ми б’ємося, щоб кожен на планеті нарешті зрозумів: ми не колонія, не анклав, не протекторат. Не губернія, елеят чи коронний край, не частина чужих імперій, не «землі у складі», не союзна республіка. Не автономія, не провінція, а вільна, самостійна, суверенна, неподільна й незалежна держава

Усі етапи державності України, її захисту та боротьби за неї можна описати одним реченням:

Ми були, є й будемо».

З погляду історії держави і права та майбутнього Українського народу ця подія має велике значення, оскільки сучасна держава – Україна вперше демонструє власне правонаступництво щодо усіх державних утворень, починаючи з часів Київської Русі.

Ця подія, започаткована Указом Президента України № 423/2021 від 24 серпня 2021 року в день 30-ї річниці створення незалежної держави – України, сприяє відновленню історичної справедливості та відкриває широке поле для подальших історичних, філософських, правових, етнографічних, археологічних, лінгвістичних та інших досліджень, започаткованих Володимиром Вернадським, Михайлом Грушевським, Михайлом Драгомановим, Миколою Костомаровим, Дмитром Яворницьким та багатьма іншими відомими вченими, письменниками, діячами культури і мистецтв.

Вітаємо усіх колег з Днем Української Державності та Днем Хрещення Київської Русі – України!