© Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, 2011
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт НДІІП.
УДК 343.9.018:519.72
Бутузов В.М.,
|
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник,
головний науковий співробітник
Міжвідомчого науково-дослідного центру з проблем боротьби
з організованою злочинністю при РНБО України
|
||
|
|||
З огляду на те, що злочинність розглядається дослідниками як специфічне системно-структурне утворення [1], то і протидію злочинності, на думку автора, слід розглядати як певну систему. Дефініцію “система” (з грецької – ціле, що складається з частин) пропонується тлумачити в даному випадку як: сукупність елементів, одиниць, частин, об’єднаних спільною ознакою; сукупність методів, прийомів, правил здійснення чогось [2].
Дослідники вказують, що поява в категоріальному апараті філософії поняття “система” у співвіднесенні з “елементами” поставило їх у зв’язок із близькою за змістом категоріальною парою “ціле-частина”. Відмінність нової пари полягає в тому, що “система” підкреслює організований характер якоїсь множини, тоді як у понятті “ціле” міститься лише вказівка на зв’язок його складових компонентів; саме тому системний підхід виявився найтіснішим чином пов’язаним зі структурним аналізом – аж до їх нерідкого ототожнення [3].
Автор дотримується думки, що питання про системно-структурний характер будь-якого об’єкта виникає тоді, коли необхідно з’ясувати, як зміна даного об’єкта пов’язана із змінами більш загального цілого, в яке він входить як частина, і як зміна однієї частини цілого пов’язана із зміною інших частин [4].
Система є найбільш високорозвиненим типом цілого, і відносини “система – підсистеми – елементи” вбирають у себе відносини “ціле – частина”. Вивчення зв’язку цих двох відносин стало й можливим, і необхідним завдяки поширенню системного підходу на більш складні форми цілісності [3]…
|
© Науково-дослідний інститут інформатики і права Національної академії правових наук України, 2011
Ми будемо Вам вдячні, якщо при використанні матеріалів сайту Ви зробите посилання на сайт НДІІП.
01032, Україна, м. Київ, вул. Саксаганського 110-в
тел/факс (044) 234-94-56, 234-90-73
E-mail: pravo@ndcpi.org.ua
WWW: ippi.org.ua