Науково-практична конференція «Створення, охорона, захист і комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності»

26 квітня 2019 року Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України спільно з Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН УкраїниКиївським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана за участі Міністерства освіти і науки України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України проведено науково-практичну конференцію «Створення, охорона, захист і комерціалізація об’єктів права інтелектуальної власності», присвяченої Міжнародному дню інтелектуальної власності.

З вітальними словами до учасників конференції звернулися Михайло Ільченко, проректор з наукової роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського, Богдан Падучак, заступник директора Департаменту розвитку інноваційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Олена Орлюк, директор НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, Геннадій Андрощук, позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та Олександр Довгань, перший заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України. 

Звертаючись до учасників конференції О. Довгань, серед інших піднятих проблемних питань, акцентував увагу присутніх на одну з найбільш важливих тем для обговорення серед наукової спільноти, це відкритий доступ до результатів наукових досліджень в умовах розвитку інформаційного суспільства за умови дотримання основного авторського права. При цьому зауважив, що існують серйозні бар’єри, що перешкоджають в умовах інформаційного суспільства широкому доступу до знань. Це насамперед  відсутність правової визначеності, обмежувальні ліцензії, що надаються видавцями, розрив в кваліфікації і відсутність інфраструктури тощо.

У ході доповідей, виступів та дискусій учасники конференції обговорили питання, що стосуються політики у сфері інтелектуальної власності для університетів та наукових установ в Україні, підходів до розподілу прав інтелектуальної власності у договорах з проведення досліджень та розробок між університетами, науковими установами та підприємствами в державах-членах ЄС та Україніпроблем комерціалізації об’єктів інтелектуальної власності університетами України,  розширення фінансових інноваційних можливостей бюджетних установ, проблемних питань створення стартапів на основі інтелектуальної власності та ін.

За підсумками роботи наукового форуму прийняті рекомендації.

Видання НДІІП